Profesjonalne artykuły branżowe
Blog madrzepomagam.pl

Pergole ogrodowe

Kinga Michalska 2019-03-20 0 komentarzy
Pergole ogrodowe

Do czego służą pergole? Są nie tylko wizualnym akcentem w dowolnym zakątku ogrodu, ale przede wszystkim konstrukcją, która pozwala wydajnie uprawiać rośliny pnące, do których zaliczają się na przykład róże, bluszcze czy krzewy. Swoisty wspornik dla roślin to wręcz wymóg osiągnięcia zamierzonego efektu wizualnego.

Pergole ogrodowe w dolnośląskim można zakupić za pośrednictwem sklepu producenta palakowo.pl. To ocynkowane rurki i pręty, które gwarantują solidną podporę dla roślin, których kształt można swobodnie modelować. Niektórzy klienci wykorzystują je także w innych celach, na przykład do zawieszenia ozdób czy lampek dekoracyjnych.

Optymalnie postawione i obsadzone pergole gwarantują wzrost roślin w wybranym miejscu, co w relatywnie krótkiej perspektywie czasowej tworzy zacienienie czy zasłonę przed wzrokiem sąsiadów. Pnące kwiaty – jak sama nazwa wskazuje – muszą się po czymś piąć, dlatego nie warto zwlekać z zakupem i montażem odpowiedniej pergoli.

Ocynkowanie rury i pręta sprawia, że materiał jest wytrzymały, odporny na zmieniające się czynniki atmosferyczne. Wymiary gotowej pergoli Pałąkowo to 190 cm (wysokości całkowitej) x 35 cm (średnicy spirali dolnej) x 60 cm (średnicy spirali górnej).

Warto wiedzieć, że pergole są wykorzystywane w uprawie ogrodów już od czasów średniowiecza. W zależności od przeznaczenia i obowiązujących trendów architektonicznych stosowano rozmaite materiały, kształty czy wymiary. Współcześnie pergole mają być lekkie i funkcjonalne, łącząc praktyczne i estetyczne zastosowanie.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!