Profesjonalne artykuły branżowe
Blog madrzepomagam.pl

Czym jest rozpoznawanie twarzy

Bartek Wasilewski 2018-12-18 0 komentarzy
Czym jest rozpoznawanie twarzy

Zaawansowana technologia

Już od wielu lat Facebook wprowadza innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zapewniają temu portalowi ogromną popularność wśród ponad 2 miliardów użytkowników na całym świecie. Jedną z nich jest rozpoznawanie twarzy, czyli specjalna funkcja, która wykrywa oblicza użytkowników na zdjęciach i filmach. Jak to możliwe? Mechanizmy portalu analizują piksele, wykrywając unikatowe połączenia, które wyróżniają każdego człowieka.

Czy można to wyłączyć

Wiele osób zastanawia się, czy rozpoznawanie twarzy na Facebooku da się wyłączyć. Najprostsza odpowiedź brzmi: tak. Wystarczy wejść w ustawienia prywatności dostępne w zakładce „konto” – właśnie tam są dostępne kolejne sekcje, które należy wybierać:

  • udostępnianie na Facebooku,
  • dostosuj ustawienia,
  • rzeczy, które inni udostępniają,
  • proponuj znajomym zdjęcia, na których jestem.

Funkcję można włączyć lub wyłączyć w dowolnym momencie. Co ciekawe, ta możliwość funkcjonuje na wybranych rynkach od 2011 roku. Temat stał się przedmiotem wielu dyskusji dotyczących prywatności i przechowywania danych. Istnieją organizacje, które próbują zdelegalizować tę funkcję. Sam Facebook twierdzi, że to jedno z udogodnień, ale i zabezpieczeń, które ma chronić przed nieautoryzowanym udostępnianiem zdjęć przez osoby trzecie.

Aby uniknąć problemów z ochroną prywatności i komunikacją w mediach społecznościowych, warto nawiązać współpracę z e-kjstudio, czyli zespołem profesjonalistów w zakresie prowadzenia kont na Facebooku. To szansa nie tylko na zwiększenie zasięgów, ale również na większe bezpieczeństwo w czasach cyfrowych zagrożeń.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!