Profesjonalne artykuły branżowe
Blog madrzepomagam.pl

Edytor etykiet – jak wybrać program i drukarkę?

Bartek Wasilewski 2023-12-16 0 komentarzy
Edytor etykiet – jak wybrać program i drukarkę?

Z pewnością każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że aby wydawanie i przyjmowanie towarów do magazynu przebiegało szybko i bezproblemowo, wymagany jest funkcjonalny system zarządzania. Wśród kluczowych elementów powinno się wymienić edytor etykietoraz drukarkę. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Na samym początku należy określić swoje potrzeby, przede wszystkim rozmiar oraz średnią liczbę dziennie drukowanych etykiet. Na tej podstawie dobierana jest szerokość głowicy urządzenia i jego moc. W sytuacji, gdy codziennie pracownicy będą potrzebować jedynie kilkadziesiąt naklejek, wystarczy standardowy sprzęt, natomiast gdy drukowane będą tysiące kodów kreskowych, należy zaopatrzyć magazyn w porządną, wydajną maszynę, która będzie działać szybko. Istotny jest również rodzaj materiału, z którego mają być wykonane etykiety. Warto wiedzieć, że drukarki termiczne pracują tylko na papierze termicznym, a modele termo-transferowe zadrukują również papier offsetowy, folię, nylon czy satynę.

Kolejną kwestią jest dobór odpowiedniego oprogramowania. Firma IBCS oferuje swoim klientom innowacyjny system do zarządzania drukiem. Aplikacja jest prosta w obsłudze, umożliwia projektowanie szablonów, kontrolę wersji oraz wgląd w historię wydruku. Co więcej, administrator może nadawać uprawnienia poszczególnym pracownikom. Program obsługuje wszystkie typy kodów kreskowych. Ma również wbudowaną bazę szablonów używanych przez popularne sieci handlowe, takie jak Biedronka, IKEA, Lidl. Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich grup klientów, przedsiębiorstwo wprowadziło możliwość zamówienia dodatkowych szablonów.

Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy mają ugruntowaną pozycję w branży.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!