Profesjonalne artykuły branżowe
Blog madrzepomagam.pl

Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Bartek Wasilewski 2021-01-15 0 komentarzy
Ekologiczna oczyszczalnia przydomowa

Właściciele domów, którzy chcieliby zadbać o środowisko i skutecznie pozbywać się ścieków i nieczystości, mogą skorzystać z tego, co oferuje firma Sedyment. Głównym zakresem jej działań jest produkcja, sprzedaż i montaż indywidualnych oczyszczalni ścieków. To bardzo innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązanie. 

Nowoczesna ekologicznaoczyszczalnia przydomowamoże mieć różne rozmiary (w stałej sprzedaży dostępne są trzy warianty), w zależności od potrzeb kupującego. Dostawa do klienta jest wliczona w koszty, tak samo jak montaż i przygotowanie niezbędnej dokumentacji. 

Trzeba wiedzieć, iż urządzenie tego typu jest w stanie działać sprawnie przy obsłudze budynku zamieszkałego przez maksymalnie dwadzieścia pięć osób. Odprowadzanie ścieków możliwe jest do rowów, rzek oraz gruntów (odpowiednią opcję wybiera klient, zważając na możliwości, jakie daje mu jego miejsce zamieszkania). Do dyspozycji kupujących przygotowano kilka rodzajów oczyszczalni:

  • biologiczne (nie wymagają one używania biopreparatów, są odporne na nierównomierne odpływy, można montować je bez wzmocnień i obmurowań),
  • tunelowe (systemy te pozwalają na rozsączanie ścieków w gruncie, zajmują one stosunkowo niedużą powierzchnię),
  • drenażowe (ścieki oczyszczone w takim rodzaju zbiornika są zupełnie czyste, pozbawione jakichkolwiek osadów, a dzięki specjalnym komorom nie trzeba używać dodatkowych filtrów),
  • oczyszczalnie ze studnią chłonną (zbiornik ustawia się na żwirowym podłożu, a oczyszczone ścieki wydostają się na zewnątrz dzięki specjalnym szczelinom w ścianach studni).

 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!