Profesjonalne artykuły branżowe
Blog madrzepomagam.pl

Kratki wentylacyjne – jak wybrać?

Łukasz Kozłowski 2023-07-26 0 komentarzy
Kratki wentylacyjne – jak wybrać?

Każdy otwór wentylacyjny powinien być zabezpieczony specjalną kratką. Pełni ona nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także ukierunkowuje strumień powietrza w odpowiedni sposób, aby zapewnić komfort osobom przebywającym w danym pomieszczeniu. Jak wybrać odpowiedni model?

Oczywiście, jedną z najważniejszych kwestii jest poprawny dobór rozmiaru. Poza tym warto wiedzieć, że kratki wentylacyjne dzielą się na:

  • otwarte – standardowe egzemplarze, które jedynie zasłaniają wentylację, otwór z instalacją gazową. Mogą być wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego,

  • z żaluzją – można je zamykać za pomocą cięgien, co pozwala kontrolować przepływ powietrza. To rozwiązanie zwiększa komfort w sytuacji odwrócenia ciągu kominowego. Tego typu kratek nie wolno montować nad paleniskiem czy palnikami gazowymi,

  • autoaktywne (anemostaty) – uchylają się i przymykają automatycznie w zależności od warunków panujących wewnątrz. Nadają się do montażu w salonie lub sypialni, ale nie powinno się ich instalować w kuchni i łazience.

Należy zaznaczyć, że poza wentylacją, kratki umieszcza się także w drzwiach, niektórych modelach mebli, np. biurkach komputerowych. Ich zadanie jest takie samo. Mają zapewnić cyrkulację powietrza.

Osoby poszukujące firmy, która zajmuje się produkcją tego typu artykułów, powinny zapoznać się z ofertą LUX METAL. Podmiot wykonuje różnego typukratki wentylacyjne nierdzewne na wymiar.

Warto zawsze kupować produkty od sprawdzonego przedsiębiorstwa, które ma rozbudowany asortyment i oferuje doradztwo.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!