Profesjonalne artykuły branżowe
Blog madrzepomagam.pl

Osada Empatia - zamknięty ośrodek leczenia uzależnień

Marika Witkowska 2023-12-19 0 komentarzy
Osada Empatia - zamknięty ośrodek leczenia uzależnień

Trudno jest samotnie walczyć z nałogiem. W pokonaniu uzależnienia ważna jest obecność i wsparcie nie tylko bliskich osób, ale również specjalistów. Osoba, którą niszczą narkotyki, powinna zgłosić się do ośrodka proponującego terapię. Osada Empatia to miejsce, w którym specjaliści otaczają opieką ludzi młodych w wieku od 14 do 24 lat. Na pomoc mogą liczyć osoby pragnące podjąć walkę z nałogiem.

Każdy, kto przebywa w ośrodku, ma zapewnione wyżywienie (zgodne z indywidualnymi potrzebami). Ma też do dyspozycji duży ogród, jak również siłownię. Może korzystać z różnych form rozrywki (bilard, ping-pong, piłkarzyki, worek treningowy). W trakcie pobytu w ośrodku podopieczni biorą udział w zajęciach relaksacyjnych.

Sport stanowi formę walki z nałogiem. Regularne ćwiczenia w pewnym stopniu nadają życiu sens. Pozwalają rozładować negatywne emocje. Sport daje satysfakcje i umożliwia uwolnienie się od natrętnych myśli.

Rodzina osoby uzależnionej może być o nią spokojna. W ośrodku otrzyma ona odpowiednią pomoc i zostanie otoczona całodobową opieką psychologów oraz pedagogów. Może zgłosić się do specjalisty w momencie, w którym będzie potrzebowała wsparcia i w każdej gorszej chwili.

W ośrodku pomoc otrzymują także młodzi ludzie zmagający się z depresją. Ta podstępna choroba stopniowo niszczy człowieka. Nierzadko zmusza chorego do targnięcia się na własne życie. Aby podjąć skuteczną walkę z depresją, należy zgłosić się do specjalistów.

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień zlokalizowany jest w spokojnym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku. Bliskość natury dobrze wpływa na osoby w nim przebywające. Warto dodać, że każdy, kto do niego przybędzie, może wybrać pokój zgodny z płcią psychologiczną.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!