Profesjonalne artykuły branżowe
Blog madrzepomagam.pl

Wiaty konstrukcje stalowe

Dawid Jaworski 2020-02-27 0 komentarzy
Wiaty konstrukcje stalowe

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem na zadaszenie upatrzonej przestrzeni są wiaty – konstrukcje stalowe opierające się na słupach, czasem posiadające lekkie ściany z jednej lub kilku stron. Stanowią one jedną z odmian hali stalowej. Za prostotę konstrukcji i niską cenę otrzymuje się funkcjonalny obiekt, potrafiący spełniać swoje zadanie jako magazyn, garaż czy po prostu dach. Samochód czy ciągnik przedłuży swoją żywotność, parkując pod wiatą. Można też wybudować wiatę w ogrodzie – pokryta pnączami będzie wyglądała stylowo, a poza tym pozwoli schronić się przed deszczem. To tylko niektóre z pomysłów na wykorzystanie konstrukcji stalowych.

 

Wiaty swoją użyteczność wykazują wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz wahaniami temperatury. Ponadto naturalna cyrkulacja powietrza zapobiega osadzaniu się wilgoci na składowanych materiałach.

 

Z firmą SOLID HALE budowa hali przemysłowej lub wiaty będzie szybka i sprawna. Zamówienia realizowane są na wymiar wyznaczony przez klienta, przy czym niewielkie wiaty, podobne do tych spotykanych na przystankach, wykonywane są z profili zamkniętych. Większe z kolei wymagają położenia fundamentu, na którym będą stały słupy. Całą konstrukcję łączy się dźwigarami.

 

Oferowane budowle stalowe są tanie, skuteczne i wszechstronne. W porównaniu z obiektami murowanymi czas ich budowy jest bardzo krótki, nawet kilka dni. Materiał, z którego są zbudowane, umożliwia także ich łatwą rozbiórkę i przeniesienie w dogodniejsze miejsce lub  po prostu sprzedanie.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!